Skip To Main Content

Staff Directory

1 2 3 > showing 1 - 0 of 109 constituents

Anna Arrivillaga

Titles: ELD Para-Professional
Departments: Support Staff

Kelly Ash

Titles: Literacy
Departments: Licensed Staff

Heidi Avery

Titles: 8th Grade Math
Departments: Licensed Staff

Leah Bailey

Titles: 7th Grade Science
Departments: Licensed Staff

Andria Barberi

Titles: 6th Grade Language Arts
Departments: Licensed Staff

Emily Baronich

Titles: 8th Grade Math
Departments: Licensed Staff

Andy Berry

Titles: Athletic Director
Departments: Support Staff

Trisha Berry

Titles: 6th Grade Science
Departments: Licensed Staff

Nelle Biggs

Titles: Assistant Principal/MYP Coordinator
Departments: Licensed Staff, Administrator

Dana Blanks

Titles: 7th Grade Math
Departments: Licensed Staff

Ashley Bohdan

Titles: 7th Grade Language Arts
Departments: Licensed Staff

Rosy Bray

Departments: Support Staff

Matt Brenner

Departments: Licensed Staff

Jeannine Brock

Titles: Severe Needs Teacher
Departments: Licensed Staff

Ben Brown

Titles: 6th Grade Science
Departments: Licensed Staff

Ryan Burr

Titles: 6th Grade Humanities
Departments: Licensed Staff

Tammy Campbell

Titles: SMS Kitchen Manager
Departments: Support Staff

Nadine Carter

Titles: 6th Grade Math
Departments: Licensed Staff

Connor Catron

Titles: Social Worker
Departments: Licensed Staff

Jeff Chabot

Titles: Assistant Principal
Departments: Licensed Staff, Administrator

Mark Clark

Titles: Strings Teacher/C&PD Coordinator
Departments: Licensed Staff, Central Administration

Julie Comstock

Titles: Counselor
Departments: Licensed Staff

Robyn Cornwell

Titles: Reading - Literacy
Departments: Licensed Staff

David Corwin

Titles: 7th Grade Math
Departments: Licensed Staff

Heidi Curiazza

Titles: 8th Grade Science
Departments: Licensed Staff

Brayan Daniel

Titles: Pre-Collegiate Coordinator
Departments: Support Staff

Celine Dassatti

Titles: Special Education/Giffted Coordinator
Departments: Licensed Staff

Derek Dassatti

Titles: Choir/Music Teacher
Departments: Licensed Staff

Rachel Draheim

Titles: Teacher-Day Treatment
Departments: Licensed Staff

Andrea Dunahugh

Titles: Day Custodian
Departments: Support Staff

Kimberly Dyer

Titles: Counselor
Departments: Licensed Staff

Shauna Earl

Departments: Licensed Staff

Anacelia Elias

Titles: Night Custodian
Departments: Support Staff

Julia Elrath

Departments: Licensed Staff

Anita Ferrell

Titles: School Psychologist
Departments: Licensed Staff

Josh Fladung

Titles: 8th Grade Science
Departments: Licensed Staff

Maureen Flannagan

Titles: Counselor
Departments: Licensed Staff

Julia Gidney

Titles: Special Education Support Specialist
Departments: Licensed Staff

Kirsten Gilb

Titles: Speech Therapist
Departments: Licensed Staff, Health Services

Lindsey Gilmore

Titles: 7th ELD
Departments: Licensed Staff

Leonard Grams

Titles: PE Teacher
Departments: Licensed Staff

Greg Guevara

Titles: Principal
Departments: Licensed Staff, Administrator

Mary Guilfoyle

Titles: Special Ed Paraprofessional
Departments: Support Staff

Kyle Hausler

Titles: PE Teacher
Departments: Licensed Staff

Elsa Hidalgo

Titles: Para Professional
Departments: Support Staff

Harriet Hoffman

Titles: Art Teacher
Departments: Licensed Staff

Francis Hosch

Titles: 8th Grade Math/Humanities
Departments: Licensed Staff

Lynne Humphrey

Titles: 6th Grade Math
Departments: Licensed Staff

Bethann Huston

Titles: 6th Grade ELD Teacher
Departments: Licensed Staff

Rebecca Kaplan

Titles: Library Information Specialist
Departments: Licensed Staff
1 2 3 > showing 1 - 0 of 109 constituents